Központi írásbeli felvételi vizsga

A középiskolai központi írásbeli vizsgákat az egész országban ugyanabban az időpontban – 2019. január 19-én 10 órától – szervezik meg. Ugyanez az időpont vonatkozik a négy- vagy ötosztályos középiskolákba, hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumokba, illetve az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezőkre is.

A pótló írásbelit 2019. január 24-én, 14 órától tartják majd, de ezen a vizsgán csak azok a diákok vehetnek részt, akik az előző írásbelire alapos ok miatt nem tudtak elmenni. Vizsgaismétlésre nincs mód.

A magyar nyelvi és a matematika feladatlap megírására is 45-45 perc áll majd rendelkezésetekre. Közte 15 perc szünetet fogtok kapni, amikor ki kell majd menni a teremből.

A matematika feladatok megoldása közben nem használhattok zsebszámológépet (telefonon lévőt sem)!

Kérünk benneteket, az alkalomhoz illően öltözzetek fel, és időben érkezzetek meg az általatok választott vizsgahelyszínre!

Minden nyolcadikos tanítványunknak sok sikert, eredményes munkát kívánunk!